Wide awake

27. november 2012 at 19:28 | ^Leah. |  Books
LEHKÁ PŘEDMLUVA:
Knížka, kterou momentálně čtu. Jsem fanoušek Twilight ságy a nijak se za to nestydím, nemůžu se prohlásit za uplného blázna do Stmívání, ale jsou mi milé jak filmy, tak knihy i všelijaké fan-fiction story. Určitě bych se nikdy nehádala s Hatery o jejich názoru na knihu, film, muziku, protože každý může mít svůj názor a dle mého, žádná tvorba není špatná (až na vyjímky).


O KNIZE ze strany vzniku:
Knížka není typicky o Stmívání, upírech a ani ji nenapsala má oblíbenkyně Stephanie Mayer, ale je to fan-fiction kniha, kterou napsala jedna žena (fanynka Stmívání, asi kolem 30ti let) z anglicky mluvící země, nejsem si jistá, jestli Anglie nebo Ameriky, každopádně na přeobalu je jen její nick. Našly se další fanynky z Česka, kterým se kniha tak zalíbila, že se rozhodli ji přeložit. Má okolo 988 stran s rejstříkem a dvěma dodatky.
Není psána placeným spisovatelem a existuje jen pár výtisků, které se rozprodali pro lidi z jakési Twilight komunity. A mě se do rukou dostala náhodou.
O KNIZE ze strany příběhu:
Ještě nejsem, kvůli nedostatku času, moc daleko ve čtení, teprve se slimáčím tempem blížím k stránce 200 a ještě spoustu dalších stran mám před sebou.
Co má kniha společného vůbec ze Stmíváním? K tomu asi toliko, na přeobalu je obrázek hlavních postav (Belly a Edwarda). Postavy knihy dostali jména podle originálních postav ságy, jsou jim popisově velice podobní co do vzhledu, charakterem se už někteří v mnohém liší. Páry zůstaly taky téměř ve stejné sestavě (Rose s Emmettem, Jasper s Alicí, Bella s Edwardem..) ale další vztahy jsou jiné.
Celá kniha se motá hlavně okolo špatných snů Belly a Edwarda, kteří si prožili někdy v minulosti peklo. Edward je kluk, který viděl uhořet jeho vlastního otce a jeho matka ho dala do dětského domova. Poté si ho adoptoval Carlisle Cullen a dostal se tak do Forks. Bella se do téhož města přistěhovala, ke své tetě Esmé a sestřenici Alici. Její matku před jejími zraky zabil její snoubenec Phill a ještě předtím byly oběťmi domácího násilí.
Jejich špatné zážitky je nenechají spát, a tak se spánku vyhýbají co to jde. Edward se s Bellou seznámí díky jedné párty, kdy se mu Bella omylem vláme do pokoje, aby se vyhla setkání s otravným Mikem Newtonem.
Postupem času zjistí, že můžou bez děsivých snů oba usnout jen jeden vedle druhého. Okolo je samosebou další děj a spousta zajímavých věcí. Ale nechci se vypisovat. Možná jestli se najdou zájemci, klidně si jednou čas najdu a celou knihu zkusím popsat.
MŮJ NÁZOR:
Knížka je perfektně napsaná, jde vidět, že ji nepsal žádný placený spisovatel, jelikož používá vulgarismy a občas i věci, které by si normální writer dovolit nemohl. Ze začátku pro mě bylo neskutečně těžké zvykat si na postavy v jiné pozici, než v té upíří, ale postupem času jsem se do knížky tak začetla, že mě neskutečně štve, že nemám víc času.
Doporučila bych k četbě, ale bohužel není takhle knížka skoro nikde k dostání. Nemá ani své vlastní nakladatelství, ale každý komu se dostane do ruky opravdu srdečně gratuluji, protože něco takového si nepřečtete každý den.
Jsem zvědavá na pokračování děje, ještě nejsem ani za mizernou polovinou knížky a doufám, že z ní budu nadšená i dál
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement