Vynechte mě z vaší vzájemné destrukce!

22. december 2012 at 16:47 | ^Leah. |  Diary
http://data.whicdn.com/images/46871061/540441_480533345322557_1460166383_n_large.jpg
(Když umíráš, najednou tě všichni milují..)
• Opravdu nevím, jestli už jsou lidé tak znudění nebo co, že potřebují za každou cenu někoho pošpinit, ale asi ano. Během tohoto týdne jsem se střetla s hloupou pomluvou, která mi málem zničila 21 měsíční vztah a hnedka tři přátelství.. Musela jsem hodně objasňovat, abych se z té boudy, co na mě někdo ušil vylízala.
Naštěstí lidé mají v sobě trochu pochopení a vědí, že bez pádných důkazů zločince neusvěčíte a tudíž, je nevinen. Nejde jen o to, že nebyli k mání důkazy, ale taky to, že žádné neexistovali, jelikož jsem byla nevina i bez nich i snimi..

• Nebaví mě to! Lidé se asi vyžívají v sebedestrukci, že rozebírají problémy druhých, kterými se následně div zoufalstvím nezadusí. Příjde mi to jako by se sebevrah zabíjel tím nejpomalejším způsobem.

• Takže jednoduchá rada pro vás, než nějakou informaci vypustíte do éteru, nejdřív si ověřte její pravdivost a hlavně si ověřte, jestli vám to stojí za problémy. Je mi jasné, že spousta lidí to bere jako svoji "povinnost" lidem oznamovat zlé a ponižující věci, které ví na druhé, ale myslím, že lidi by udělali líp, kdyby drželi hubu a nebo alespoň chvíli přemýšleli nad tím co řeknou.

•Musím říct, že lidé co jsou terčem pomluv to nemají lehké, můžu mluvit ze své středeční situace, do které mě uvrtala totální hloupost. Je pravda, že ruce a svědomí jsem měla čisté, ale také jsem měla kolem sebe spoustu lidí, na kterých mi záleží a ta lež je ovlivnila a i když mi třeba věřili, byla tu ta pekelná nejistota, do které je někdo s velikou škodolibostí navedl.
Nejhorší na tom bylo, že jsem opravdu nevěděla jak to mám všem vysvělit, aby o mně přestali mluvit jako o nějakém zločinci. Nakonec pravda zvítězila a poslední dny na gymplu před přestupem jsem zvládla jako profesionál! :)

http://data.whicdn.com/images/46872803/tumblr_mc8ppyfJhN1r1nj2ho1_500_large.gif
Ale málem to dopadlo ztrátou hned několika dobrých přátel, vztahu a možná i mé hrdosti. Protože takovouhle lež jsem dlouho na krku neměla, zvlášť, když to doopravdy BYLA LEŽ :)

• Takže, než někoho dostanete nějakou, byť jen blbou větou, do potíží, tak nejdříve přemýšlejte. Nebo ještě líp, ověřte si to a třeba se zeptejte těch lidí, kterých se to týká a nevykládejte to jen všude okolo.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement