Sveďme to na dobu

18. february 2013 at 17:06 | ^Leah. |  Topic of week

• Doba, kterou ovládají sociální sítě, počítačové hry a technika vůbec! •


•Mohla bych říct, že všechno co je zapotřebí k tomuhle tématu napsat vystihuje obrázek ↑↑↑ a video ↓↓↓!!
Ale bylo by to tak jednoduché to svést na techniku a závislost nejen mladých, ale i dospělích lidí na facebooku atak podobně. Ale ono je toho mnohem víc!
○ Myslím, že by bylo opravdu jednoduché všechno to tahle hodit na děti, které jsou závislé, ale je to předevšímo výchově. Kdyby rodiče své miláčky nenechali sedět u monitorů několik hodin denně, problém by byl povětšině vyřešen. Rodiče si neustále stěžují na své "závislé" děti, které hodiny a hodiny tráví ťukáním do klávesnic a klikáním na myši. Ovšem jsou to právě oni, kteří jim už ve věku, kdy dokáží psát koupí onen notebook nebo počítač a učí je s vymoženostmi.
○ Nemám nic proti technice, nebo hrám, sama na facebooku trávím poměrně dlouhou dobu, a taky si sem tam zahraju wow a tak podobně. Ale jde spíš o to, že já narozdíl od dětí, kterým je deset své dětství prožila venku, a raději jsem měla rozbitá kolena, než abych musela řešit jestli mám nejnovější model počítače a nejlepší grafickou kartu.
○ Co mě dost zaráží je, že nejen malé děti, kterým je šest let už sedí za počítačem, ale dokonce i domácí mazlíčci mají facebook. Je to opravdu o blbosti dnešních lidí.
○ Určitě jsou i jiné problémy dnešní doby, ale já jsem se rozhodla vyzdvihnout tu největší. Jelikož náš národ by měla zanedlouho měla "převzít" naše generace, ovšem řekněte mi, jak ti tady bude vypadat, když děti v dnešní době neovládají ani základní gramatiku, a raději než by se něco naučili sedí za monitorem.

○ Myslím, že není na škodu občas osvobodit naše zaseklé mozky v kyber světě a vpustit je do reality i s našimi línými zadnicemi.
"Kupředu de jen ten, kdo potvrdí enter, a komu to neklape, zmáčkne escape."

STRUČNĚ ŘEČENO! Loučním se s vámi.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maryuuan-Mo | Web | 18. february 2013 at 18:40 | React

Na internetu a moderních technologiích je hodně dobrých věcí...ale čeho je moc, toho je příliš. Mám kamarádky, které se stydí promluvit na kluka, kterého neznají, ale na facebooku se chovají úplně jinak. Spousta dětí v dnešní době už nemá reálné kamarády, jen ty na internetu a psát umí jen facebookštinou.
Já sama trávim na internetu poměrně dost času. Většinou se dívám na filmy a televizní show a poslouchám hudbu. Ono to ani jinak nejde. Kdybych si došla do krámu pro CD od korejské skupiny nebo čínské zpěvačky, tak by na mě asi nekoukali zrovna mile. Korejské filmy taky v televizi nedávají a to, co v televizi dávají, mě moc nebaví.
Nebezpečné nejsou jen sociální sítě, i když ty mohou taky udělat docela dost malérů (já nemám facebook, ICQ ani Skype). Myslím, že počítačové hry dělají v mysli dětí docela dost. Jediný stát, o kterém vím, že to řeší, je Jižní Korea. V Koření (asi) byla reportáž z tábora, které tam zřizují kvůli dětem závislým na počítačových hrách.
Ve škole jsme si četli studii, že dnešní děti mezi 5 a 8 mety si přejí mít nový iPad. Já si přála dřevěné kostičky a abych mohla jít ven. Děti dneska všechno hrozně rychle zahodí, věci je baví jen chvíli a to je taky jedna z věcí, které jsou dnes ne úplně dobré.

2 ^Leah. | Web | 18. february 2013 at 20:00 | React

[1]: Je to tak, smutný svět. Určitě si myslím, že to má své pro i proti, rozhodně nic neodsuzuji. Sama bych se bez internetu asi neobešla, kontakt s rodinou, dopisy jsou přecejen dost nepraktický a pomalý způsob domluvy, taky ke škole je dost potřeba. Ale určitě na tom nejsem tak zle, jako ta dnešní mládež, klidně můžu na několik týdnů odjet na chatu kde není elektrika a signál. Občas není na škodu si pročistit hlavu. Ale dnešní doba je vážně kritická. Děti úplně přichází o nejlepší léta, které zahazují s počítačem.
A jak říkáš, spousta lidí a to nemluvím jen o dětech a mládeži, ale také dospělí už ztrácí kontakt s realitou a neuvědomují si, že už krom přátel na oných faceboocích nebo jiných sociálních sítích prostě nemají.
Co k tomu víc dodat, všechno má své pro i proti, ale raději bych teda trávila den někde venku na písku nebo hraním si na tajné agenty, než být věčně mezi čtyřma stěnama a čumět do monitoru!

3 dAeGOn | Web | 20. february 2013 at 21:08 | React

A co na tomhle světě není zvrácené? Všechno se dělá jen pro peníze, bohužel...

Každopádně chválím super nový design! Miluju modrou a tahle je senzační :)

4 ^Leah. | Web | 20. february 2013 at 21:17 | React

[3]: Je to celkem smutné, ale doba se posouvá kupředu a my se špatným vlivem tohodle rychlého posunu asi nic neuděláme .. :(
A moc děkuju, původně jsem měla v plánu trochu jiný vzhled, ale modrá by tady byla tak jako tak, taky ji mám hodně ráda! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement