Diablo 2 LoD Vs. Diablo 3

11. may 2013 at 17:42 | ^Leah. |  11.-12.5.2013

Nejsem znalec, mám jen nastudované základy z nějaké doby hraní, taky něco načteno, když jsem si doplňovala u hraní mezery, ale nechci si hrát na znalce, je to čiště můj osobní názor. Né názor odborníka, nebo profesionálního hráče.
Proto prosím neberte případnou kritiku moc vážně.

•Také prosím nečekejte sáhodlouhý, detailní článek, naopak je zkoumání těchto dvou her spíše povrchní a nejde o nějaké šílené rozebírání.•

Diablo 2 Lord of Distruction VS Diablo 3

Postavy:
D2: Amazonka, Vražedkyně, Nekromant, Barbarian, Čarodějka, Druid a Paladin
○ postavy jsou zaměřeny na individuální schopnosti, každá z nich se specializuje na něco jiného (živly, boj na dálku/blízku...),
D3: Demon Hunter, Witch Doctor, Wizard, Monk, Barbarian
○ v Diablu 3 zkombinovali některé postavy, aby byli výhodnější, výběr sice není tak obsáhlý, ale autoři vás o nic nepřipravili, naopak si myslím, že naopak výběr usnadnili a postavy vylepšili.

• Jak v Diablu dvě tak i v ve třetím dílé jsou postavy podobné, jedni využívají manu víc než jiní. Ve třetím díle ale nemají všechny postavy manu, ze které čerpají svou nadpřirozenou sílu, ale různé zdroje energie.
• Grafické propracování myslím nemusím nijak rozebírat.Trojka je prostě na jiné úrovni, také je to hra nová.

Single nebo Multi player:
Ve dvojce máte na výběr, buďto se na battle. net připojíte, a nebo ne. Jelikož dvojku hrávali v multiplayeru až větší lvly, většinou šlo jen o takové souboje (no prostě battles). Většina lidí hrála single, prostě svoji hru a myslím, že to všem vyhovovalo.
Zatímco ve trojce už se multiplayeru nevyhnete, není to sice wow, za které měsíčně musíte platit šílené ceny, aby jste si na oficiálním serveru mohli zahrát, ale i tak. Při spuštění hry už jste zapojeni do hry i s jinými hráči. Hrajete si sice svoji hru, jako by jste byli v jednoduché single hře, ale můžete pomocí chatu komunikovat se svými přáteli, nebo je dokonce přizvat do vaší hry. Jsou v tom docela chybky, jelikož při přizvání vyššího levelu se může stát, že se vám otevřou například všechny portály, i přesto, že nebudou funkční.

Příběh:
Příběh se moc neliší, trojka je v příběhu pokračování druhého dílu. V každém aktu bojujete proti nějakému akt bossovi, do toho sbíráte deníky - Book of Cain and Book of Leah- Je to vlastně pomocná věc, která hru skvěle obohacuje a sem tam vás posune o kus dál, díky tomu, že za nalezení dostanete zkušenosti. Ve dvojce jste Decarda zachránili, ve třetím díle nám starouš má pomoct, ale pán zla ho skoro ze začátku zničí, tím pádem nám pomáhá jeho neteř (?? nejsem si jistá, jestli není náhodou vnučka, DETAIL).
Z celého hraní jsem pochopila, že Diablo 3 je pokračování dvojky. Tím, že znáte příběh diabla 2 vás naprosto překvapí zvraty v diablu 3.

Cíl hry:
stejně jako v díle prvním, druhém tak i třetím je hlavní zabít všechny akt bossy, díky kterým se dostanete do dalších aktů, hra teoreticky končí zabitím pána zla Diabla. Teoreticky protože každé diablo má obtížnosti. (D2- Normal, Night mare, Hell/ u D3 přibude i Infferno- což je to nejtěžší z celé hry). Hra je tedy úplně u konce, když zabijete Diabla na všech úrovních.

Co z toho plyne?>>>Myslím, že z toho nemusím dělat nějaké šílené závěry, oba díly jsou skvělé, samosebou trojka se mi líbí víc, i když spousta lidí na to má jiný názor, hlavně díky multiplayeru, který dělá nepořádek. Hra se sem tam seká, servery padají, je to takové nepříjemné. Ale když pomineme tuhle chybku- Grafika je skvělá, příběh nezklamal, prostředí jsou propracovaná, v některých místech a ukázkách zavzpomínáte na předchozí díl. U dvojky- to je prostě srdeční záležitost. Alespoň pro mně.

Diablo, prostě.....
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama