počítání zoufalého studenta

11. may 2014 at 18:07 | ^Leah. |  Articles
Znáte to, sedíte nad učením, nervně otáčíte stránku za stránkou a marně se snažíte do hlavy vtěsnat ještě nějaké to učení a přemýšlíte, k čemu vám to bude... Najednou uvažujete, že kapacita vašeho mozku je také omezená a učitelé jsou lidi bez špetky lidskosti, když vás nechají v půlce května sedět doma nad učením.. a né zrovna nad malým množstvím učení!!

Najednou vám dojde, že je květen! O co líp- PŮLKA května..To je měsíc a půl do prázdnin.
To je 7 týdnů do prázdnin
To je 47 dní i s víkendy.
35 dní bez víkendů
to je 1128 hodin do prázdnin.
bez víkendu 840 hodin
...
a ještě se přidá fakt, že v průběhu roku bude ještě pár školních akcí- výlet, měření... poslední týden ve škole už se učí jen minimálně, tudíž se všechno ještě zkracuje..

Po tolika hodinách při marné snaze se začít konečně něco učit vám dojde, že jste úplně vyhrabaní, jelikož počítáte, kolik času ještě zbývá do prázdnin :D ... Letos se snad na ty prázdniny těším nejvíc v životě, tento rok je více než únavný a už mě to zabíjí, učit se tolik hodin denně. Tolik učiva, které se mi zdá pro budoucí život naprosto nesmyslné. Co se dá dělat. Tak tedy zpátky k učení.

Dnes mě čeká dlouhý večer s našimi mrtvými spisovateli a publicisty.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Desirée Lydon | Web | 11. may 2014 at 18:12 | React

Také se moc těším na prázdniny :) Je to zvláštní, já se poseldní dva týdny zas tolik neučím. Ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy vzala do ruky sešit. Minulou neděli? Asi. Zkrátka jsem si nahrabala docela dost dobrých známek a těď si můžu dát voraz :-D A taky je to tím volnem...

2 ^Leah. | Web | 11. may 2014 at 18:38 | React

[1]: to nám nedali ani ředitelské volno v pátky, tak jsem si tento týden dala volníčko sama :D a učitelé byli tak strašně laskaví, že aby nám to nebylo líto, že oktáva maturuje a my máme tak pospřehazované hodiny, tak nám dali hromadu písemek :D .. je vlastně jedno, jestli je nebo není 3/4 letí, jestli je konec nebo začátek roku- pro písemky a zkoušení se čas najde vždy :D Teachers logic ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama