Komentský se v hrobě obrací

15. september 2014 at 17:33 | ^Leah. |  Articles
Komentský by v hrobě dělal kotrmelce, kdyby viděl jak funguje dnešní školství. Dnešní svět školství se totiž více než na vzdělávání studentů, soustředí na to, aby jim znepřijemňoval život. Jsem znechucená chováním některých učitelů, kteří si vyloženě honí ego nad tím, aby studenty ponížili a jejich poslední roky na střední škole pořádně znepříjemnili.
Nechápu, k čemu je dobré mít plnou třídu stresovaných studentů, kteří se bojí jen podívat na rozvh, abych nezjistili, že je dnes na plánu jejich neoblíbený předmět, který učí ještě nepříjemnější učitel.
Učitelé přece mají lidi vést k tomu, aby měli vzdělání, aby pro ně škola byla základ a zábava. Neříkám, že nemají učit a dělat ze školy jen místo pro odpočinek, jen by se mohli víc snažit učit způsobem, který nebude tolik stresující, a pomoct těm pomalejším, namísto podrývání jejich snahy se alespoň zkusit něco naučit.
Celý tento systém je čím dál víc nad mé chápání. Místo toho, aby se pomalejší a méně chápavější studenty snažili zasvětit a snažili se jim pomoct, aby pochopili, že jejich předmět možná nebudou milovat, ale oni udělají vše proto, aby jej alespoň zvládli. Bez zbytečných stresů.
Výsledky studentů jsou přece také jejich vizitkou.


Chodím do školy s nechutí, stresovaná šíleným množstvím učiva, které musím zvládnout a na prosby o pomoc se mi dostává výsměchu a špatných výsledků. Jen díky tomu, že někteří učitelé mají potřebu si své mindráky léčit na těch, kteří se teprve učí věcem, které oni sami znají už roky.
Samosebou, že se nenaučím za 45 minut všechno, co oni probírají celý jejich život. Pro ně je to opakování, pro nás teprve něco, do čeho potřebujeme zasvětit.
Chodím do školy nešťastná z neochoty kantorů, kteří místo vysvětlení podávají nepříjemné obličeje, kdykoliv se snažím jen požádat o pomoc. Profesoři jsou tu přece proto, aby nám pomohli všechno poznat, pochopit, ne proto, aby nám dokázali, že naše nechuť ke studiu je naprosto oprávněná.

Jsem z toho nešťastná. Vždy pro mě byla škola jen spoštěč špatné nálady a zbytečného stresu, ne proto, že by se mi do ní nechtělo, nikdo se netěší do školy, ale vždy pro mě byla alespoň akceptovatelná. Poslední roky do školy vstávám doslova s nechutí. Jelikož učitelé a jejich přístup k učení se dost změnil. Berou svou práci jen jako způsob obživy a vůbec si neuvědomují jejich poslání. Mají přece lidi něco naučit, pomoct jim a né je dusit.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama