Nemáš nárok na volný čas!

19. september 2014 at 18:45 | ^Leah. |  Articles
S téměř posměšným tónem v hlase řekla: "Váš volný čas, který máte během dne ovšem nemá být vyhrazen vám, nýbrž vaší přípravě na další školní den" .. Na pár dotazů typu: "Takže chcete říct, že nemáme nárok na zábavu?" Jen pozvedla obočí, její pravý koutek se zvedl a ona s pokývnutím dodala "Zní to hrozně, ale je to tak."

Znáte to, jak se všude píše, že váš den by měl být rozvržen po osmi hodinách, 8 hodin pro spánek, 8 pro práci/školu a 8 pro váš volný čas. Sedmý rok na gymplu a pořád mě udivuje, kolik volného času musím obětovat pro přípravu na další den do školy.
Neskutečné množství úkolů, esejí, testů,.. Všechno nejlépe naplánované na jeden týden, aby to bylo co nejdepresivnější a nejvíc stresující.


Tento rok se navíc změnil školní řád, přibyla nějaká pravidla ohledně elektroniky ve škole, sexuálního harašení, sedání po lavicích, ale to nejpodstatnější. Zvýšil se počet známek, který musíme mít za pololetí. Jakoby na tom záleželo. I přes pravidlo každé školy, kdy je student nucen mít alespoň 75% známek, u nás na škole se na to nehledí a musíme mít 100%. PLUS! Tento rok se učitelé rozhodli nás zničit. Každý test, který si budeme muset dopsat, musíme chodit dopisovat do konzultačních hodin, v pondělí po škole. Žádné dopisování v hodinách, žádné dopisování před vyučováním, nebo v jiné hodině. Pokud vám tedy chybí pět známek, každá z jiného předmětu, tak máte smůlu. Slunečné, deštivé i mlhavé neděle strávíte sezením nad učením, kdy se musíte šrotit nejen do aktuálních písemek, ale i do těch, které jste nenapsali v předešlých týdnech. Máte 75% známek a stejně vás nutí si jednu nepodstatnou desetiminutovku dopsat? Smůla!

Letos učitelé a vedení vůbec zkouší, co ještě vydržíme. Ale říkám si svou mantru "Už jen 20 měsíců, už jen 20 měsíců" ..
Prosím, jestli se najde někdo, kdo tento článek četl a je teprve před rozhodnutím, kam půjde na střední. GYMPL NE! Radím dobře. Raději běžte na učňák, ale s vědomím, že vás váš obor bude alespoň malinko bavit, nechoďte nikam, kde je všeobecné zaměření a učení, že by učivo za jeden školní rok, zaplnil všechny osnovy učebních oborů. První rok je to třeba v pohodě, ale jestli přemýšlíte nad osmiletým gymplem? Jděte od toho. Jsem na gymplu sedmým rokem a je to utrpení, už se nemůžu dočkat, až zmizím někam, kde budu dělat něco, co mě konečně bude alespoň zajímat. Ať už budu dělat vysokou, nebo jen rekvalifikační kurz.
I love ya. Xoxo!
 

1 person judged this article.

Comments

1 castlebeckett | Web | 22. september 2014 at 22:42 | React

Hurray! Design je bombastický. A perfektně sladěný. Miluji ty barvy. ♥ Konečně jsi tady. Už sem si říkala, co se stalo, že si tady nebyla. A zda jsi v pořádku. Pořád sem tu koukala, kdy se, už vrátíš. I když jsem nekomentovala, tak jsem tady byla. :-)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Přeci víš, ve škole nemůžou být jen úkoly a písemky atd. Oni, vždy musí vymyslet něco hodně speciálního, aby nás krásně zaměstnaly. A my nestíhali prakticky nic. :-(
Škola, je důležitá to je pravda, protože bez ní, nejsme nic, v dnešním světě.
Ale čeho je moc, toho je moc. Měly by si uvědomit, že lidé také potřebují, trocha toho odpočinku. A ne jen se učit a dělat vše okolo školy.
Pak se diví, že děti jsou tak unavení, že jejich výsledky, jsou čím dál horší. :-(
:::::::::::::::::::::::::::::::
Já si myslím, že podle mě se zdá, že v té škole, už to přehánějí. Chtějí po nás bůh ví, co. A stejně, co s toho všeho v životě potřebuješ a využiješ. Prakticky snad, jen polovinu toho. ;-)
:::::::::::::::::::::::::::::::
Zkrátka, by si měly uvědomit, že nejsme nějaké stroje...ale normální lidé, kteří, už příliš dlouho tímto způsobem nevydrží. :-?

2 ^Leah. | Web | 23. september 2014 at 17:33 | React

[1]: :) Jsem moc ráda, že se dess líbí, tak strašně jsem ten blog zanedbávala, až mi z toho bylo smutno, když jsem psala článek snad po 3-4 měsících :) ..

Jsou to blázni, všechno co dnešní školní systém podporuje je naprosto v rozporu se vším, za čím stáli velikáni jako Komentský, Marie Terezie a jiní.. Dnešní školství není o inteligenci a chytrosti studentů, ale o paměti. Víc jak 3/4 věcí, které se nadrtíš, stejně zapomeneš a nevyužiješ. Škola by měla člověka učit přece přemýšlet, samostatně pracovat, né se stresovat a učit se texty nazpamět. Nemá to význam, ani žádný dlouhodobější účinek. Je otázka týdnů, než zase zapomeneš, co ses pracně na jeden test naučila.
Nepochopitelné.

Bohužel, nenaděláme nic.

3 castlebeckett | Web | 25. september 2014 at 0:16 | React

[2]: Souhlasím :-) Je to prostě tak. :-( My, už nenaděláme nic. 8-O

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama