Ojojoj- MATIKoj!

24. september 2014 at 15:14 | ^Leah. |  Diary
Tak jako každý student, i já mám své studijní nývyky. Krom toho, že můj systém školního zapisování je "šanonovací" (= většinu předmětů píšu do jednoho trhacího A4kového bloku, a potom zařadím do šanonu).
Učím se raději ráno a těsně před spaním. Odpoledne mě hodně věcí rozptyluje a nejsem schopná se soustředit jen na učení.


Ovšem dneska jsem chtěla napsat, jak strávím dnešní den. Vlastně je úplně jedno, jestli je pátek, pondělí nebo středa. Zda-li je začátek roku, před uzavíráním známek, pololetí nebo prostě jen únor. Většina normálních i "nenormálních" týdnů je narvaná učením, testy a vším možným. Tento týden mě čekají, SNAD, už jen 3 písemky. Bohužel, zítra na mě čekají moje nejhorší noční můry- FYZIKA A MATIKA. Nejsem matematik, ani fyzik. Minulý školní rok jsem na pololetí měla z fyziky za 3 (naštěstí spraveno na jedničku), ale matematiku jsem vždy zvládala nejhůř na dvojku. Minulý rok jsem měla na pololetí jedničku, ale díky "skvělým" náladám naší matikářky, která měla asi tři měsíce v kuse PMS a pravděpodobně ji odkopl její přítel, tak jsem z jedničky měla čtyřku. Ostatně, asi jako většina lidí v naší třídě.
Koneckonců, druhé pololetí minulého školního roku mě tak poznamenalo, že jsem začala mít z matiky neustálé nervy, utekla mi spousta důležitých věcí /díky neskutečné rychlosti probírání učiva/, a tak mi teď chybí základy k tomu, co probíráme letos.

Všichni asi víme, že čokoláda působí jako antidepresivum, kromě toho jsem se dočetla, že čokoláda obsahuje určitou látku, která podporuje zlepšování matematických schopností. Jelikož teď vezmu zavděk jakoukoliv pomocí (zvlášť, když mi dnes odřekla kamarádka na doučování), koupila jsem si čokoládu, jelikož při učení matiky to budu potřebovat, taky kvůli tomu stresu.
Uvařila jsem si kafe, jako každý den, před i po škole, vzala čokoládu, matiku, sluchátka a teď jen sednout na balkón, aby mi chladný, podzimní vzdoušek okysličoval mozek a pustím se do počítání.

Když to tak zvažuju, na množství učiva, složitost příkladů a velikost mé neznalosti je vypočítat, asi jsem si měla koupit mnohem větší čokoládu :D ..
Držte mi palce, dám zítra vědět, jak to dopadlo
Xoxo
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama