Negativně

21. august 2015 at 18:54 | ^Leah. |  Topic of week
"Jak nemyslet" vykouklo na mě v menu při přihlášení po sto letech na blogu. Téma týdne, které se mi opravdu zalíbilo, ale upřímně? Je tak neskutečně moc možností, jak si tohle téma přebrat, že sama nevím, z kterého konce začít.
Mám pátrat po tom, jak vypnout a nemyslet, nebo uvažovat nad tím, jak by člověk neměl přemýšlet?
Zkusím tyhle alternativy spojit v jednu menší koláž.


Každý den, ať už surfujeme po internetu a čteme online zprávy, koukáme večer na televizní noviny a nebo pročítáme sloupky v denním tisku, všude se můžete dočíst o večech, které se staly, nebo se v brzké době objeví. Bohužel, většina zpráv, které si můžete přečíst jsou přeplněné negativy.
Přečetli jste článek, slyšeli zprávy v rádiu nebo viděli v televizi reportáž o něčem hezkém? Musím říct, že je opravdu velmi těžké, vzhledem k množství špatných zpráv, přemýšlet nad něčím hezkým. Lidé jsou přehlcování špatnými zprávami a děsivými událostmi všude kolem, že není divu že pozitivní myšlení se pomalu ale jistě vytrácí ze světa. Celá tahle uspěchaná doba vám nedává moc na výběr...
Samosebou, jsme svobodní a svéprávní lidé, kteří ovlivňují své myšlení a přístup k věcem. Bohužel, okolní vliv je velice hluboký a někdy je nad lidské síly, uspět se špetkou optimismu.
Lidé zapomínají myslet na krásné věci, sami si přitahují katastrofy a nehody tím, že neustále malují čerty na zeď. Kdybychom my všichni mysleli trochu víc barevně a alespoň s dávkou veselí, věřte, že věci by šli mnohem lépe.
Jak nemyslet? Možná začněte nemyslet negativně. Přemýšlíme a zabýváme se zbytečnostmi,trápíme se malichernostmi namísto toho, abychom se radovali z maličkostí. Všechny tyhle negativní myšlenky dávají sílu našim strašákům, kteří se škodolibým úsměvem ubírají naši energii, sebevědomí a vizi hezkých zítřků.

Nedokážu přesně definovat, jak by člověk neměl myslet.. Ale určitě vím, jak by myslet měl- POZITIVNĚ. Přijímat s láskou a nadšením každý nový den, každou příležitost, těšit se z maličkostí a neztrácet naději.

A jak opravdu vypnout a nemyslet? Na takovou úroveň jsem se bohužel ještě nedostala, ale určitě bych doporučila klidné místo, kde pravděpodobně úplně myšlenky neodstrčíte, ale minimálně si své zmatky můžete srovnat a nebo na chvíli nahradit klidem a pohodou.

Co více dodat, než jen... myslete pozitivně.

XOXO,
 

1 person judged this article.

Comments

1 Leri Goodness | Web | 21. august 2015 at 19:28 | React

,,Myslete pozitivně" - lehce se to řekne, ale o to hůř udělá. Možná se budeš divit, ale mě k tomu, abych se oprostila od myšlenek stačí ruch velkoměsta, nečekané události a setkání s přáteli. :)

2 ^Leah. | Web | 21. august 2015 at 19:47 | React

[1]: já nikomu neradím, jen vyslovuju svůj názor :) a upřímně? mě osobně k pozitivnímu myšlení stačí dobrá snídaně, usínat a probouzet se vedle někoho, koho miluju a vědět, že jsem zdravá.
Lidi pořád mluví o tom, jak je těžké myslet pozitivně a jak neskutečně složité to je. Není to zase tak moc těžké, lidi si prostě jen zapomněli vážit všedních věcí, věcí, které mají kolem sebe den co den. Lidi prostě neustále po něčem touží, každý si říká "byl bych šťastný, kdyby.." ale o tom to není.
Být dobře naladěný a myslet pozitivně, to není žádná věda, ale člověk se musí přestat litovat a přestat žít pro něco, co se může a nemusí stát, nebo co už proběhlo.
Občas se stačí rozhlédnout kolem, podívat se na svou rodinu, přátele, nebo třeba jen kočku a říct si "dneska jsem opravdu šťastný za to, že jsem."

3 castlebeckett | Web | 21. august 2015 at 20:28 | React

Tak to já s tebou musím naprosto souhlasit, opět. :-P Tak to prostě v dnešní době je a proto, já raději sem tam něco počtu nebo tak, ale zprávy, už moc nekoukám. ;-)
Už tak toho někdy má člověk dost a ještě slyšet ty hrůzy, no jeje.
I když se to nezdá, nebo to někdy není jak jsem doufala, že to bude, snažím se být pozitivní.
Jasný, že se občas stresuji, ale pak snažím se to zahodit. A říkám si, vše bude nakonec dobré. Zjistila jsem, že velký smutek mi nedělá dobře, taktéž ani stres. Takže si dávám pozor. A někdy, aby se zklidnila pustím si hudbu nebo dělám něco grafické, píšu a tak. To my většinou zvedne náladu.
I když někdy jsem naštvaná, jak mi něco nejde, ale to tak chvilku. Začnu pak dělat něco jiné, a tím třeba odreaguji a zklidním.
Bohužel, myslet dneska pozitivně, je velmi těžké. Zvláště když žijeme, v této chaotické době. :-(;-)

4 ^Leah. | Web | 21. august 2015 at 21:53 | React

[3]: :-)upřímně? Taky zprávy sleduju jen tak zběžně,většinou jenom, když se mi v rádiu mezi písničkami objeví nějaká ta "novinka" ze světa.
Akorát se stresuju tím, co se ve světě děje a stejně nemám, jak to ovlivnit. Je to až moc stresující, když je člověk tak strašně bezmocný.
A jinak myslím, že tvoje praktiky na zlepšení nálady nejsou vůbec špatné :) hudba hodně léčí :) pomohla mi nejednou

5 stuprum | Web | 22. august 2015 at 6:18 | React

Celé dny myslím na plyšáky a stejně mám pak ve snech ďábly. :(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama